bird

Tygodniowo 1242

Miesięcznie 3904

Razem 59592

No event in the calendar

Motylki

Grupa „ Motylki” to grupa roześmianych 2,5 oraz 3 – latków. Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu.

Każdego dnia odkrywamy nasze  przedszkole,  do którego przychodzimy z wielką radością. Miło spędzamy czas w naszej kolorowej sali, bawiąc się w kącikach zainteresowań. Dużo czasu spędzamy na wspólnej zabawie, ale pamiętamy również o rozwijaniu umiejętności również tych samoobsługowych. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki, dbać o czystość i porządek. Podczas  zajęć staramy się skupić uwagę, żeby poznać wiele ciekawych rzeczy. Motylki pracują na pakietach wydawnictwa WSIP : „Przygoda z uśmiechem” pakiet 3-latka. Praca z książeczkami jest dla dzieci zarówno zabawą jak i nauką. Tematy przedstawiane dzieciom są dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci 3-letnich. Tańczymy, śpiewamy, rysujemy, malujemy, lepimy, wyklejamy i robimy wiele, wiele innych rzeczy, które sprawiają na ogromną przyjemność. Motylki bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach dodatkowych.

Dużo radości sprawiają nam spacery i zabawy na placu przedszkolnym, gdzie rozładowujemy pokłady energii. Podczas spacerów utrwalamy zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Obserwujemy zmieniającą się przyrodę, dostrzegając jej  piękno w różnych porach roku. Rozmawiamy również o ochronie przyrody i środowiska w którym żyjemy.

Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.

Nasze motto:

„Kiedy śmieje się dziecko,

Śmieje się cały świat”.

J. Korczak

Zamierzenia na grudzień dla grupy MOTYLKI