bird

Tygodniowo 1238

Miesięcznie 3900

Razem 59588

No event in the calendar

Natalia Mostowa

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie. Zdobyte podczas studiów umiejętności mogłam zgłębiać uczestnicząc w licznych praktykach pedagogicznych. Obecnie uzupełniam swoje kwalifikacje na kierunku edukacja przedszkolna na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Zawód nauczyciela wychowania przedszkolnego traktuje jako misję, w kształtowaniu przyszłego pokolenia. W swojej pracy stawiam na wszechstronny rozwój dziecka, bazuje na naturalnej ciekawości przedszkolaków i na przekazywaniu przedszkolakom wiedzy poprzez zabawę. Wykorzystuje różnorodne metody pracy z dziećmi, które mają pobudzić ich zainteresowanie i aktywność.

Pracę traktuję nie tylko jako zawód, ale przede wszystkim jako swoją pasję. Bardzo lubię pracować z dziećmi, ponieważ one uczą mnie cieszyć się najdrobniejszymi rzeczami, zauważać to co niedostrzegalne i zachwycać się otaczającym światem. Ogromną radość i satysfakcję dają mi ich małe, a zarazem wielkie codzienne osiągnięcia i sukcesy. Niekonwencjonalne rozwiązania i oryginalne pomysły dzieci inspirują mnie do dalszego działania i  rozwoju.

Jestem osobą uśmiechniętą, cierpliwą oraz zaangażowaną w swoją pracę. Charakteryzuje mnie kreatywność, troskliwość i sumienność. Staram się jak najlepiej wykonywać powierzone mi obowiązki, mając na uwadze zawsze dobro dziecka.

Pani Karolina

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku filologia romańska. Posiadam wykształcenie pedagogiczne - edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Swoją przygodę w pracy z dziećmi rozpoczęłam na studiach, podczas których odbywałam liczne praktyki. Ukończyłam kursy: pierwsza pomoc, biblioterapia, kierownik wycieczek szkolnych. Obcowanie z maluchami sprawia mi wiele radości oraz satysfakcji. Zwłaszcza gdy dzieci okazują swoją sympatię w postaci podarowania rysunku, uśmiechu lub pytając - kiedy się zobaczymy. Lubię w dzieciach ich szczerość i nieskrępowanie w zadawaniu pytań. Dużą radość sprawia mi patrzenie na ich zdziwione i zaciekawione twarze, gdy uczą się czegoś nowego o świecie. Praca w przedszkolu to coś innego, coś niezwykłego i nieprzewidywalnego, nigdy nie można się spodziewać się dwóch takich samych dni. Przedszkolaczki uczą nas, dorosłych, bezinteresownej życzliwości i doceniania prostych przyjemności. Każde dziecko powinno czuć się bezpiecznie i szczęśliwie w przedszkolu, a naszym zadaniem jest sprawienie, aby tak się stało.

Prywatnie jestem mamą 2- letniego Franciszka. W wolnym czasie lubię jeździć na rowerze oraz spędzać czas w ogrodzie.

Pan Miłosz

Jestem psychologiem. Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (specjalność psychologia kliniczna i osobowości) oraz szkolenie w zakresie psychoterapii psychoanalitycznej w Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie. Obecnie jestem w procesie certyfikacji. Jestem członkiem Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie oraz członkiem- kandydatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Ukończyłem kurs pedagogiczny dla czynnych zawodowo nauczycieli oraz kursy doskonalące umiejętności zawodowe.

Jako trener i nauczyciel prowadzę zajęcia z zakresu psychologii oraz treningi umiejętności interpersonalnych (komunikacja, radzenie sobie ze stresem, motywacja, inteligencja emocjonalna) adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiadam doświadczenie psychoterapeutyczne w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

W naszym przedszkolu pełnię funkcję psychologa. Na bieżąco udzielam wsparcia emocjonalnego w sytuacjach, które mogą być trudne dla dzieci - tęsknota, adaptacja, radzenie sobie ze złością i zaakceptowaniem zasad panujących w grupie. Staram się bawić z dziećmi, hołdując myśli Donalda Winnicotta, według którego to poprzez zabawę można dotrzeć do dziecka i oprócz edukacji pomóc mu kształtować osobowość i rozpoznawać emocje. Prowadzę z dziećmi zajęcia grupowe - warsztaty w czasie których w czasie zabawy, rozmawiamy o uczuciach i różnych sytuacjach społecznych.

Praca z dzieckiem daje dużo satysfakcji i jest bardzo twórcza, zwłaszcza, gdy ma się w głowie idee według których to właśnie dzieciństwo jest kluczowym okresem dla zdrowego rozwoju w przyszłości.

Magdalena Ordak

Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku edukacja zintegrowana i przedszkolna. Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód i pasję. Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości i jest źródłem nowych doświadczeń. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Podczas zajęć wykorzystuję różnorodne metody nauczania, które mają na celu stymulowanie wszechstronnego rozwoju dzieci. Należę do grona osób pogodnych i pozytywnie nastawionych do świata. W pracy staram się być konsekwentna. Uważam, że warto ciężko pracować, aby moi wychowankowie byli dobrze przygotowani do dalszej edukacji i znali podstawowe wartości, które są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Każdy rodzic i dziecko mogą liczyć na moje wsparcie. Wszystko co robię ma na celu dobro dzieci. W wolnym czasie czytam książki i eksperymentuję w kuchni. Ogromną satysfakcję sprawia mi bezinteresowna pomoc potrzebującym. Przez kilka lat pracowałam jako wolontariusz w domu dziecka.