bird

Tygodniowo 1238

Miesięcznie 3900

Razem 59588

No event in the calendar

O PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu znajdują się trzy sale przeznaczone do zajęć edukacyjnych, położone na jednym poziomie. Obecnie w dwóch większych salach funkcjonują dwie grupy przedszkolne. Trzecia sala będzie służy do realizacji zajęć dodatkowych oraz leżakowania. W przedszkolu znajdują się dwie łazienki- jedna dla personelu, druga dla dzieci z dostosowanymi sanitariatami oraz natryskiem, z bieżącą ciepłą wodą. Każde z dzieci ma zabezpieczone również miejsce na przybory higieniczne. Następnie duża szatnia z wyszczególnionymi szafkami dla każdego naszego podopiecznego oraz tablicą informacyjną dla rodziców.
W przedszkolu znajdują się także pokój nauczycielski z zamykanymi na klucz szafkami do przechowywania dokumentów, pomieszczenia do przyjęcia i rozdziału posiłków oraz zmywalnia.
Praca dydaktyczno-wychowawcza z dziećmi wymaga odpowiednio wyposażonych i urządzonych sal oraz pomieszczeń przedszkola. W sali zajęć znajdują się kolorowe meble, stoliki i krzesełka dostosowane do wzrostu i potrzeb dzieci. Do wyposażenia sal należą również meble, wchodzące w skład kącików tematycznych, szufladki dla każdego przedszkolaka, by mógł w nich przechowywać swoje rzeczy. W salach znajdują się zabawki, gry, układanki edukacyjne, klocki, pluszaki, które umożliwiają dzieciom miło spędzać czas pomiędzy różnymi aktywnościami w przedszkolu. Przy doposażaniu sal w zabawki dbamy o to, aby były one dostosowane do wieku oraz potrzeb dzieci, wzbogacały wiedzę i różne umiejętności, stwarzały okazję do znakomitej zabawy i budowania pozytywnych relacji z otoczeniem. Kąciki zabaw zaspokajają różnorodne potrzeby, rozwijają umiejętności, ułatwiają kontakty z rówieśnikami, rozwijają zdolności manualne, uczą. W naszym przedszkolu znajdziemy więc: kącik plastyczny (kredki, ołówki, kleje, farby, pędzle, kolorowy papier, nożyczki, szablony, flamastry, kolorowe kredy i tabliczki), kącik samochodowy (warsztat samochodowy, garaże, auta duże, auta policyjne i strażackie, resoraki, traktory, przyczepy i inne), kącik domowy (lalki - niemowlęta, Barbie, lalki duże, małe, z plastiku i materiału, ubranka dla lalek i inne akcesoria, przenośny domek dla lalek z akcesoriami, wózki, kuchnia drewniana z wyposażeniem, owoce i warzywa oraz inne przedmioty imitujące jedzenie), kącik teatralny (drewniany teatrzyk i pacynki), kącik sklepowy (kasa sklepowa, towary do kupienia), kącik czytelniczy (przeróżne pozycje literatury dziecięcej), kącik Montessori (materiały do zabawy zgodne z nurtem pedagogiki Montessori), kącik przyrodniczy (rośliny, plansze dydaktyczne, kalendarz pogody do codziennego uzupełniania, kalendarz pór roku, miesięcy i dni tygodnia) oraz „ruchome” kąciki o naszej rodzinie, o naszej ojczyźnie oraz o naszej planecie Ziemia.
             Ponadto w przedszkolu jest gabinet do zajęć indywidualnych m.in. logopedycznych- w którym znajduje się duże lustro niezbędne do ćwiczenia buzi i języka, komputer umożliwiający odtwarzanie programów edukacyjnych, mnóstwo układanek dydaktycznych i gier, kolorowanek logopedycznych, materiałów wyrazowo-obrazkowych do utrwalania poprawnej wymowy głosek. Do przeprowadzenia zajęć specjalistycznych m.in.: z gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dysponujemy pomocami takimi jak np.: dyski z fakturami, ławki gimnastyczne, piłki plażowe, woreczki z grochem, strzałki, szarfy, skakanki, taśmy rehabilitacyjne, kamienie sensoryczne, maty do masażu stóp itp. Podczas zajęć wykorzystywany jest także sprzęt audiowizualny i multimedialny.
        Przedszkole korzysta również z większej sali znajdującej się budynku Centrum, w której odbywają się uroczystości przedszkolne (bale karnawałowe, przedstawienia) i spotkania z rodzicami.
           Sale dydaktyczne są przestronne, z dostępem do naturalnego oświetlenia, dobrze wyposażone, estetycznie urządzone, wielofunkcyjne, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w różnym wieku przedszkolnym. Rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń w obiekcie jest bardzo funkcjonalne. Metraż poszczególnych sal odpowiada ustalonym normom. Dobra komunikacja z korytarza do wszystkich pomieszczeń stwarza dzieciom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom komfortowe funkcjonowanie w placówce w ciągu dnia.
dysponuje własnym ogrodzonym placem zabaw o powierzchni 1100 m2. Pokryty jest naturalną nawierzchnią trawiastą. Za ogrodzeniem znajduje się zielony ekran wyciszający, który pozwala zniwelować hałas od ulicy. Na placu zabaw znajdują się bujak motorek, huśtawka podwójna, karuzela tarczowa, zjeżdżalnia ze schodkami, piaskownica. Do dyspozycji dzieci są także chusta Klanzy, tunel do przechodzenia, mobilne bramki do gry w piłkę nożną, koła hula hop, dmuchane piłki do skakania, stół do gry w piłkarzyki, itd.